Jak oświetlić okolice domu?

Oświetlenie LED staje się coraz popularniejsze i częściej wykorzystywane. Nowoczesne źródła światła to nowa technologia – są energooszczędne i mają szereg korzyści. Warto poznać produkty LED i zastosować je nie tylko w domu, ale także na zewnątrz. 

Do oświetlenia domu i jego najbliższego otoczenia mogą służyć m.in. lampy LED słupkowe stojące, kinkiety, reflektory, lampy wiszące, oprawy wpuszczane w podłoże, oprawy ścienne, opaski LED-owe itd. – każdy z tych produktów ma inne zastosowanie. Poza tym lampy i inne rozwiązania występują w różnych kolorach, są też produkowane z różnych materiałów, łączą się m.in. ze stalą, aluminium, rattanem, drewnem itd. 

Reflektory można montować do ściany domu, ale też ustawiać na trawniku. Wśród modeli są montowane na stałe, przenośne i z ruchomą głowicą. Na ogrodzie pięknie prezentują się też lampy słupkowe – najczęściej stawia je się na ścieżkach. Wysokie będą idealne do dużego ogrodu i pięknie go oświetlą, a także stworzą niezwykłą atmosferę. 

Kinkiety sprawdzą się na słupkach przy bramie garażowej, przy wejściu na posesję, a także na tarasie i przy altanie – to właśnie dzięki nim można poczytać gazetę wieczorem. Wyjątkowo ciekawe wrażenie robią też oprawy, lampy o oryginalnym kształcie, idealne do ustawienia w zakamarkach ogrodu. Co ciekawe, diody LED mogą świecić na biało lub kolorowo – warto wykorzystać ten efekt wśród zieleni! 

Ewelina, foto: Bertsz / pixabay

Post Author: Monika