Jak wybrać rolety wewnętrzne?

Rolety wewnętrzne to nowoczesne rozwiązanie zyskujące rosnącą popularność ze względu na wysoką funkcjonalność. Chronią przed wnikaniem promieni słonecznych, zapewniają prywatność przed wzorkiem sąsiadów, a także są dekoracją okna. Na rynku jest wiele modeli do wyboru – różnią się sposobem montażu, mechanizmem ich podnoszenia, materiałem, funkcjami czy designem. Jak zatem wybrać idealne rolety wewnętrzne do domu lub biura?

Roletki materiałowe do montażu wewnątrz pomieszczeń

Wyjątkową popularnością cieszą się roletki materiałowe, gdyż są bardzo praktyczne, ale też będę pełnić rolę dekoracji danego wnętrza – dostępne są w różnych kolorach. Pozwalają regulować nasłonecznienie oraz zagwarantują intymność. Powszechnie stosowane są w domach i mieszkaniach, ale świetnie sprawdzą się w nowoczesnym biurze.

Wybór rolet a przepuszczalność światła

Dzięki roletom materiałowym można regulować poziom nasłonecznienia zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami. Dzięki temu zapewnią ochronę przed słońcem oraz poczucie intymności. Jeśli zależy nam na wysokim poziomie zaciemnienia, sprawdzą się głównie modele z tkanin podgumowanych lub nieco grubszych – będą one idealne do mieszkań na parterze lub z oknem na wschód.

Cienkie i jasne materiały docenią miłośnicy przestronnych i dobrze doświetlonym pomieszczeń – będą odpowiednie do dużych domów. Przepuszczają nawet 30% więcej światła niż ciemne rolety.

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne

Rolety wewnętrzne do wnętrza w każdym stylu

Producenci proponują wiele rodzajów osłon okiennych, które różnią się estetyką i funkcjonalnością. Wśród najpopularniejszych można wymienić m.in. rolety rzymskie, plisowane, transparentne, typu dzień i noc czy ekranowe.

Szeroki wybór kolorów i bogata kolekcja tkanin – m.in. jednolitych, we wzory oraz zaciemniających – pozwoli odmienić każde wnętrze. Można wybrać odpowiedni model do każdego wnętrza – nowoczesnego, klasycznego, boho, retro czy glamour.

Dopasowane do potrzeb

Rolety to bardzo istotny element w dekoracji okna, ale i całego wnętrza. Zapewniają komfortowy sen i prywatność, są niezwykle praktyczne i stanowią uzupełnienie niejednej aranżacji. By wybrać idealne, określ, w jakim pomieszczeniu zostaną one zamontowane. Inne będą pasować do sypialni, inne do salonu, kuchni czy pokoju dziecka. Dla wielu z nas jest stworzenie jak najlepszych warunków do snu, dla innych uzupełniają aranżację pokoju.

KwK

Post Author: Monika