Spiek kwarcowy – co to za materiał i jakie jest jego zastosowanie?

Elementy wykonane z kamienia naturalnego to duży wydatek – dobrą alternatywą są spieki kwarcowe. Co to za materiał i co można z niego wykonać?

Spieki kwarcowe mają postać płyt o różnej grubości i przypominają wizualnie kamień naturalny. Produkowane są na bazie naturalnych składników, ale są tańsze, uniwersalne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, proste w montażu i mają wysokie walory estetyczne (występują w szerokim wyborze kolorów i wzorów). Wszystko to sprawia, że są dobrą alternatywą dla kamienia – spiek jest powszechnie wykorzystywany jako materiał wykończeniowy. Co można wykonać ze spieku kwarcowego? 

Elementy ze spieku kwarcowego

Blaty łazienkowe. Kuchnia ze spieku kwarcowego będzie idealnie harmonizować z innymi elementami wyposażenia z tego materiału. Spiek jest niezwykle odporny na wilgoć i zarysowania, poza tym nie wymaga szczególnej pielęgnacji – znakomicie sprawdzi się w eleganckich salonach kąpielowych. Spieki kwarcowe to płyty wielkoformatowe, dzięki czemu nie trzeba poświęcać dużo czasu na czyszczenie fugi. Płyty na długo zachowują swoje właściwości nawet mimo częstego czyszczenia detergentami. 

Okładziny schodowe. Spiek kwarcowy może służyć także do wykończenia schodów betonowych – okładziny można wykonać m.in. z drewna, ale innowacyjną alternatywą jest właśnie spiek kwarcowy. Takie schody mogą być użytkowane wewnątrz, jak i na zewnątrz, poza tym bez zmartwień o negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych. 

Parapety kuchenne. Spieki są też lżejsze od kamienia, dzięki czemu można z nich wykonać m.in. parapety, które nie wymagają dodatkowych wzmocnień. Montaż nie jest tak pracochłonny i drogi jak w przypadku kamienia naturalnego.

Kar

Post Author: Monika